2 Nis 2013

Ziplenmiş bir haftasonu

Bütün konsantremi önümüzdeki haftasonu yapacağımız geziye topladım. Planımızda Pamukkale vardı. Ancak şusıralar Pamukkale'de suyu ara ara veriyorlarmış. Kuşadası fotoğraf derneğindeki bazı arkadaşlar bugün oraya gidip büyük hüsrana uğramışlar. 1 kare bile çekemeden gelmişler. Dolayısıyla bizim gezinin de rotası değişmek durumunda. ya da en kötü ihtimal iptal olma yolunda. Ancak ben bu geziye gerçekten umut bağlamıştım. İyi kötü kesin biryerlere gideceğim. Sırf bu haftasonu yapılacak gezi için geçtiğimiz haftasonu 2 günümü de sevgili sevgilime ayırdım. Ne mi yaptım?

CUMARTESİ
Çok yakın bir arkadaşımızın katiplik sınavı vardı. Onu sınav yerinden alıp sınav sonrasında bize geçip güzel bir kahvaltı yaptık. Sonra kayınvalidem ve sevgilim ile beraber yeni aldığımız eve gittik. Henüz krediye çekmemiş olmamıza rağmen yine de aldık diyorum artık.. :P Herneyse oraya perdeciyi de getirttik. Perde ölçülerini aldırıp oradan dükkana geçtik ve perde beğendik. Ardından berjel takımı beğenip onları hangi kumaş lie kaplatacağımıza karar verdik. Tabi bunlar keşke buraya yazmak kadar kolay olsa. Renk desen ton... İnanılmaz kombinasyonlar mevcut. Çok zor işmiş bu işler arkadaşlar. Bunlar zaten bizim bütün günümüzü aldı diyebilirim. Akşamına da arkadaşımızın katiplik sınav sonuçlarını öğrenmeye gittik gecenin bi yarısı. İlde 2. olmuş hayvan...

PAZAR
Pazartesi günü gelecek olan iş yerindeki arkadaşlarım için eşimin hazırlık yapması gerekiyordu. Bana önceden randevu vererek Pazar gününü kendisine ayırmamı istemişti. Kendimi ona adadım. Git, gel, getir, götür, şunu yıka, bunu ayıkla eyvallah. Light gibi görünebilirim burdan ama sevgilimin benim için yaptıklarını görünce bu yaptıklarım az bile diyorum zaman zaman... (Herzaman değil, zaman zaman...: ) Ardından hani şu katip adayı olan arkadaşımızın Cumartesi günü yapılacak olan mülakatı için elbise seçmesinde yardımcı olmamız gerekiyordu. Onunla mağazalara gittik. Hatta onun da eşi geldi. 1 çift daha bize katıldı. Güzel bir gömlek, üzerine ceket beğendik. Altına bişi almadık bak şimdi farkettim. Ama bayanlar heralde onu hesaplamışlardır.. :) Akşama da onlara geçip içtik, sıçtık eğlendik... Çok eğlenceliydi. 

Sabah uyandığımda evdeki saatlerin yarısı 7yi diğer yarısı 8i gösteriyordu. Akşamdan su içtiğim için başağrım yoktu ancak zaman kavramı acaip ters dönmüş durumdaydı. Cuma gününden bu yana 1 ay geçmiş gibi hissediyordum. Doğru olan saatin 8 olduğunu farkettim, tamam da... Kaçta okulda olmam gerektiğini hatırlayamadığım için iş arkadaşımı aradım. Bu akşam o iş arkadaşım da bize gelip bunun geyiğini çevirmek ayrı bi tatlı olduydu... :)

Buarada bugün gelen çocuklu misafirleri görünce şu kararı aldım. Benim hiç çocuk yapmamam gerekir arkadaşlar. Yoksa ne fotoğraf olur hayatımda, ne başka birşey. Aynı şey eşim için de geçerli. Buraya 2 satır yazı yazacak bile vakit bulamam. Şimdi diye eksiniz ki 'Arkadaş biton adam var, hatta çalışan iş kadını var. Hem çocuklu blogger.' E nabayım? Ben sıkıya gelen adam değilim arkadaş. Ben rahatı severim. Bana öyle sıkış tepiş plan yapmayacan. Yoksa kısadevre yaparım...

6 yorum:

 1. Allah iyiligini versin senin, fotograf cekemeyecek diye cocuk istemiyor. Ben daha baba olmaya hazir degilim desene kisaca sen buna ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlgisiz bir baba olacağıma hiç baba olmam daha iyi.. :)

   Sil
 2. Ben de diyorum ki; ''Ortalıklarda görünmüyor!'' Kafanı kaşıyabildiysen bu yoğunlukta şanslısın.:)

  Ama çocuk olayına katılmıyorum. Yapın da sevek ya! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hee siz sevin diye ben uykumdan olayım dimi? :D

   Sil
 3. Baba olduğunda, bu lafları yutmanı diliyorum bak! :)

  YanıtlaSil

Aklına ilk ne geliyorsa gözlerini kapat ve yaz...