18 Şub 2009

Bardağı ısıtalım

Her zaman son derece normalmiş gibi yaptığımız ama aslında anormal olan birşeyi farkettim. Öğretmenler odasındayız. Yukarıda gördüğünüz sobamızda çayımız oluyor. Buraya kadar herşey normal. Bardağın içine su doldurup boşaltma olayı tam komedi. İçine az miktarda su koyup hem dezenfekte edilmesi hem de bardağın ısınması amacıyla çalkalıyıp suyu YERE atıyoruz. Ama bu o kadar doğal oluyor ki... Öğretmenler odasının tam ortasına olduğu gibi bırakıyoruz. :))

Kendimi batıya gittiğimde düşünemiyorum aynı hareketi yaptığımı. Son derece lüks, yerler halıfleks... Aynı hareket tarafımdan yapılır...

-Hocam napıyorsunuz siz?
- Bize böyle öğretildi hocam, merak etmeyin siz de alışırsınız, bana da garip gelmişti
.

:))

5 yorum:

 1. Merhaba Koray,

  "Bir şeyler karalamak ister misin? diye sormuşsun. Umarım, bundan sonra daha fazla karalarım blogunu.

  Yazıların güzel, daha sık yazmanı öneriyorum. Blogunu eklemememin ve bloguna yazmamın nedeni, "Cumhuriyetinize sahip çıkar mısınız?" logosu ve üstündeki "Atatürkçüyüm" ibaresi oldu.

  Bunların bir blogun seçiminde etken olması, çok hazin bir durum. Ancak, öyle hale getirildik ki, bizleri azınlık durumuna soktular ki, normal olarak düşünülmesi gereken durumlar, anormal olarak görülmeye başlandı.

  Niye, sen veya ben "Atatürkçüyüz" diye ortaya çıkıyoruz? Normalde, herkesin Atatürk'ü anlayıp, sevmesi gerekmez mi? Ama, malesef ki, ayrıştırıldık ve bölündük. Umarım daha da, küçülmeyiz.

  Neyse, başta da dediğim gibi yazmaya devam et. Hayatta ve blogculukta başarılar dilerim.

  Sevgiyle kal... :)

  YanıtlaSil
 2. iyi ya işte,rahat rahat yaşıyorsun,kasmadan,içinden geldiği gibi.şimdi iki saat kim suyu götürüp lavaboya dökecek,değil mi:)

  YanıtlaSil
 3. abı bısey soracam sana suyu napalım mutfak benzerı yere goturup dokeyım desen olur haklısın okulun neresı gercek adıyla uyusuyorda ogretmenler odası bır ısımle kıyaslansın.
  bence rahat ol 3 yıldır soyledıgım bır laf var hala dıyorum
  ılk toplantımda okul ıhata duvarı denmıstı o gun bugun dur wc olmayan bıryerde olan hersey fazla.
  maslow halımızı gorse pıramıt yapmazdı ılk basamagı otomatık gecmısız gecmeye devam edıyoruz.
  maslow a ınat hıyerarsıye aykırı yasıyoruz........

  YanıtlaSil
 4. Okuldaki namını bilmez miyim?(turuncuysan tabi...:)

  Ben artık alıştım bu garip düzene... :p

  Bu arada Zazanın selamı var.. ;)

  YanıtlaSil

Aklına ilk ne geliyorsa gözlerini kapat ve yaz...