14 Kas 2007

Türkçe Facebook

En fazla çıkış yapan sitelerden olan facecook kısa zamanda büyük yol katetti. Aslında çok önceden bu sitenin ismini duymuştum ama klasik olan arkadaşlık sitelerden farklı değildir dedim ve üye olmadım. Fakat baktım ki çok büyük ilgi gördü. Enson Microsoft'un da bu sitenin %1 hisssesini satın alması beni etkiledi doğrusu. Çünkü Dünya'nın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft eğer buna tenezzül ediyorsa kesin birşey var dedim kendi kendime... Ama yine de üye olmadım...

Üye olan arkadaşlarımın sayısı hızla arttı ve ilkokul arkadaşlarını dahi bulduklarını duyunca artık dayanamadım ve ben de üye oldum. İlk başta çok zorlandım. Çünkü ingilizceydi ve ingilizcem zayıf olduğundan siteyi çözene kadar deneme yanılma yöntemleri dahil birçok yöntemi denedim. Hatta deneme yanılmada büyük potlar kırdığım da oldu :))

İngilizce olayı canımı sıkmaya başlamıştı ve en sonunda bir çözüm buldum. Aslında bunun çözümünü buluna kadar ben siteyi çözmüştüm artık. Ama yine de böyle bir hizmet hoşuma gitmişti. Belki sizin de ihitiyacınız olur diye buraya koymaya karar verdim.

Mozilla web tarayıcınız ile kullanabileceğiniz Türkçe facebook eklentisi Facebook'u Türkçe menüler ile kullanmanıza olanak sağlar kurulumu çok basit verdiğim linki tıklayın kurulum yapmak için birkaç soru soracak sonra firefox'u yeniden başlatın ve facebook Türkçe olsun.


Buarada İngilizce olayına kökten çözüm bulma amacıyla MAL-azgirt Halk eğitim Merkezi büynyesinde açılan İngilizce kursuna katılmayı planlıyorum... :)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aklına ilk ne geliyorsa gözlerini kapat ve yaz...